GÜNCEL HABER
recent

Avanos’ta Cumhuriyet Bayramı Kutlama Coşkusu

Avanos’ta Cumhuriyet Bayramının 94. Yıldönümü Kutlamaları

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yıl dönümü tüm Türkiye ve yurt dışı temsilciliklerinde olduğu gibi Avanos’ta da büyük bir coşku ile kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç’in makamında, tebriklerinin kabulü ile başladı.
Daha sonra Cumhuriyet Meydanındaki kutlama töreninde geçildi. Program İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Avanos Kaymakamımız Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladı.
Avanos Kaymakamımız, günün anlam ve önemine ilişkin açılış konuşmasını yaptı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, okulların hazırlamış oldukları halk oyunları gösterisi sunuldu. Kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin ödül takdimleri yapıldı.
Başarı elden öğrencilerin ödülleri; Murat Çağrı Erdinç, Avanos Belediye Başkanımız İsmet İnce, Avanos İlçe Emniyet Müdürümüz Faruk Yaman, İlçe Jandarma Bölük Komutanımız Onur Güven, Avanos Cumhuriyet Başsavcımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Berk, Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Kerem Yılmaz tarafından verildi.
Avanos’ta coşkuyla kutlan Cumhuriyet Bayramı resmigeçit töreninin akabinde tören tertip komitesinin Avanos Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve İlçe Garnizon Komutanımız tarafından tebrik edilmesi ile sona erdi.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Merhaba!

Serbestmuhabir.com'da haberlerin yayınlansın ister misin ?

Haber olabileceğini düşündüğünüz, bir hikayesi olan hayata dair her konuda bilgiyi ercan@serbestmuhabir.com mail adresi üzerinden haber merkezimize ulaştırabilirsin !

×